Netflix dotekl do Česka. A je co slavit

Nečekaně a bez jakékoli kampaně zpřístupnil Netflix své služby na počátku ledna v Česku a dalších 130 zemích světa. Potvrdila se tak slova Martina Pomothyho, který na podzim v rozhovoru pro Strategii uvedl, že Netflix prostě někde zmáčkne knoflík a bude to.

 Blog Stanislava Šulce
14.1.2016 9:15   |  

Na sociálních sítích se hned po zapnutí začala jako virál šířit zpráva, že už Netflix konečně šlape i bez různých blokátorů IP adres či koupené zahraniční vépéenky. Na českém Twitteru se #netflix zařadil k nejtrendovějším výrazům, early adopters si službu okamžitě zaplatili a začali sledovat seriály (a filmy) přes nejrůznější zařízení.

Je co slavit, a to přes „problémy“ související s omezenou nabídkou pro český trh. Z původní produkce Netflixu chybí House of Cards, protože práva koupila Česká televize, z ostatní nabídky v USA si například nemůžete na Netflixu pustit Futuramu a další populární série, které tu vysílají běžné televize. A dokud se celosvětově nevyřeší digitální licence, tento „problém“ bude trvat.

Kvalita Netflixu v Česku spočívá ale právě v nabízení toho, co tu legálně dostupné není. Seriálů jsou v nabídce skoro dvě stovky včetně loňského superhitu Narcos, filmů pak Netflix aktuálně nabízí skoro pět set.

Tím výhody nekončí. Důležitá je kvalita. Netflix podle zákazníkem zvoleného tarifu nabízí obsah v kvalitě Full HD, ale také UHD, takže pro ty velké drahé televize konečně bude také nějaký obsah. K vidění tak je například Kmotr 1 a 2 ve Full HD (v této kvalitě tu dosud oficiálně dostupný není), taktéž klasiky jako Bonnie a Clyde nebo kulturistický dokument Železný Schwarzenegger.

A to nejlepší nakonec – uživatelská přátelskost. Netflix využívá nejmodernějších poznatků ze smart commerce, takže „homepage“ se vám neustále proměňuje podle vašeho chování. Netflix vám sám připravuje nabídku ušitou na míru, takže se interaktivně dostanete k zajímavým pořadům, o jejichž existenci jste asi neměli ani páru.

A že Netflix nenabízí češtinu? Vítejte v 21. století a naučte se anglicky alespoň číst!


Čtěte také: Martin Pomothy pro Strategii: ČSFD.cz jen tak neprodám


Autor: Stanislav Šulc, E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web