Českou pojišťovnu povede Jaroslav Mlynář | E15.cz

Českou pojišťovnu povede Jaroslav Mlynář

Českou pojišťovnu povede Jaroslav Mlynář
15. května 2013 • 13:32
Novým generálním ředitelem České pojišťovny se od 1. června 2013 stane Jaroslav Mlynář. Ve funkci vystřídá Pavla Řeháka, který odchází na základě vlastního rozhodnutí ke dni 31. května 2013 ze všech funkcí v České pojišťovně.

Jaroslav Mlynář (1954) nastoupil do skupiny Generali v roce 1992 a významně se podílel na zahájení jejího působení v České republice v roce 1993. Od roku 1998 byl členem představenstva a v roce 2001 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem pojišťovny Generali v ČR. Po založení Generali PPF Holdingu (GPH) byl jmenován jeho finančním ředitelem.

„Úkolem Jaroslava Mlynáře bude za podpory GPH navázat na úspěšnou tradici dlouhodobého lídra pojistného trhu. Jsem přesvědčen, že Jaroslav Mlynář je spolu s vysoce profesionálním týmem ČP zárukou dalšího úspěšného rozvoje společnosti. Děkuji Pavlu Řehákovi za jeho práci vykonanou v posledních letech. Pojišťovnu provedl transformačním obdobím zaměřeným na posílení ziskovosti. Pod jeho vedením se dostala do kondice, která skupině Generali poskytuje prostor pro další investice do rozvoje největší tuzemské pojišťovny,“ řekl k plánované změně ve vedení pojišťovny generální ředitel GPH a předseda představenstva ČP Luciano Cirinà.

Autor: red
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou