V zrcadle: Lenka Čábelová, Microsoft

PR manažerka české pobočky Microsoftu Lenka Čábelová čerpá denní příděl informací z běžných virtuálních i hmatatelných zdrojů. Větší výzvou je pro ni prostor na „čerpání“ nápadů. „Ty nejlepší totiž přijdou zevnitř, když si člověk udělá čas...,“ říká.

 Lenka Čábelová, PR manažerka Microsoftu
18.3.2016 7:59   |  

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Takový neexistuje. Plně využívám vysokou míru flexibility, kterou mi zaměstnavatel nabízí, a pracuju, kdekoli a s kýmkoli je třeba.

Jaká reklama vám v poslední době nejvíc vadí, jaká je naopak oblíbená?

Vadí mi všechny, které nemají vtip. Mám ráda kultovní „zahnutý zuby nahoru“. Doufám, že každoroční opakování z ní časem neudělá odpověď i na první část otázky.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější značky?

Kromě Microsoftu? S nadsázkou Šahrazád – udržela pozornost cílové skupiny tisíc a jednu noc a celý svět ji dodnes zná. Uznávám „značky“, které transformovaly svůj obor – třeba Člověk v tísni. Obdivuji styl a úroveň publikací Larousse a v poslední době mě baví Guerlain.

Co pro vás osobně znamená obor, ve kterém působíte?

Příležitost spojovat světy, které by si jinak nerozuměly. Chtěla jsem být tlumočnicí – a dnes jí jsem, byť často z češtiny do češtiny. Firemní komunikace je překládání různých sdělení do jazyka, který lidé pochopí a který je chytne za srdce.

Co vás v oboru aktuálně nejvíce štve?

Snažím se příliš nenaštvávat ani neštvat (v obou významech). Povrchnost a arogance mi vadí napříč obory.

Kde byste si přála být ve své kariéře za deset let?

Tam, kde budu obklopena skvělými příběhy a inspirativními lidmi. Od dětství příběhy miluji, čtu a tvořím. Baví mě ty, které mění svět tím, že pohnou něčím v nás. A chci pomáhat lidem využívat sílu vyprávění v tom, co dělají.


Čtěte také: V zrcadle: Jitka Bílková, Railreklam


Autor: red

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web