Podivný pangasius

16.3.2010 9:26   |  

Vietnamská ryba čile obsadila regály supermarketů, leč radost z toho mohou mít jen její prodejci.

Pangasius, současný „hit“ jídelen. Nic moc ryba za nic moc cenu

Kde dříve vládly mražené kostky rybího masa nejasného původu nebo nechuť k rybě obecně, dnes vládne pangasius. Bílé mírumilovné maso je trendem nejen u nás, ale v podstatě v celé Evropě.

Bez chuti a bez zápachu

Je to ryba absolutně bez kostí a bez rybího zápachu, chutí vzdáleně podobná tresce nebo platýzu a především neskonale levná, a tak se prosadila na talíře ve školních jídelnách i tam, kde se svědomité matky snaží dostat do dětí rybí maso v dobré víře, že jej zásobují jódem, minerály a bílkovinami.

Vybírat bychom prý měli bílé či lehce narůžovělé filety, žlutý odstín masa svědčí o nižší kvalitě. Kilo mražených filet stojí v českých obchodech od 100 do 150 korun. Kolem pangasia se však také roztočilo mnoho debat o kvalitě, závadnosti a podivných podmínkách, za jakých vietnamští farmáři rybky chovají. Obrázky z chovů, kde se tísní tuny ryb ve špinavé vodě, jsou k vidění na YouTube. Zanícená diskuse na stránkách www.dietmindspirit.org pod dva roky starým burcujícím článkem panuje ještě v této chvíli.

Ryba ze splašků

Sumeček žraločí alias pangasius je ryba sladkovodní. Kromě sádek v USA, z nichž se k nám ryby nedovážejí, se veškerá produkce pangasia rodí v deltě Mekongu. Už to samo o sobě není žádná výhra. Kdo kdy viděl tento veletok, ví, že se v deltě jeho teplá hnědá kalná voda nápadně podobá průmyslovým splaškům. Právě do této řeky totiž vedou odpadní vody většiny vietnamských továren. Tady v posledních deseti letech vyrostly stovky sádek, umělých jezírek, napájených vodou z řeky, kde se pangasius chová. Je to přitom ryba určená výhradně na vývoz, na místním vietnamském stole se nikdy neobjeví.

Pro zdraví našich dětí?

Před pěti lety zachytily kontrolní orgány v EU v mase pangasia stopy malachitové zeleně, což je velice účinný, bohužel však stejně velice karcinogenní prostředek k hubení plísní a parazitů na tělech ryb. Ve Vietnamu, kde informovanost o vlastnostech malachitové zeleně nebyla tak velká, zato zkušenost s dobytím evropských trhů příjemná, se od té doby snaží tuto chemickou látku nepoužívat a evropské testy už skutečně žádné stopy po malachitové zeleni neobjevily.

V jiném skandalizujícím článku se objevily informace, že samičkám pangasia vietnamští farmáři podávají injekce s hormonem, extrahovaným z lidské moči, aby se rybka rychleji množila. Žádný odborný článek se touto zprávou už nezabýval, není však tajemstvím, že pangasius v mekongských sádkách roste do jateční velikosti čtyřnásobně rychleji. Česká Státní veterinární správa nad kvalitou dováženého pangasia bdí, a tak by se k nám vyloženě jedovatá, zdraví ohrožující ryba dostat neměla.

Spousta vody, žádný jód

Nakonec tedy nemusí být pangasius škodlivý. Za zamyšlení však stojí, k čemu je vůbec dobrý. Jako sladkovodní ryba v sobě obsahuje mnohem méně jódu a jen zanedbatelně omega-3 nenasycených mastných kyselin oproti rybě mořské, což je vůbec důvod, proč mořské ryby z dálky dovážet. Do Česka doputuje pangasius výhradně mražený, a tedy bohatě nasycený vodou a stabilizátory, které vodu v rybí tkáni udrží. Kdo tvrdí, že prodává pangasia čerstvého, lže, prodává pouze pangasia rozmraženého.

Taková fileta pangasia z modrého balení od Nowaca prodávaná v Tesku v sobě podle uvedeného složení obsahuje jen 70 procent masa a zbytek tvoří voda, sůl a právě stabilizátor. Jestliže se začíná v kuchyních prosazovat trend „buy local“, tedy trend dávat přednost místním potravinám, pangasius je toho pravý opak.

Zároveň ekologická brázda, kterou za sebou jeho produkce a transport zanechávají, je třeba vzít v úvahu. Nakupovat v Česku nesmírně levně vietnamské ryby, krmené granulemi vyrobenými kdesi v jižní Asii, aniž by měly co podstatného nabídnout lidskému zdraví, je možná jen další podivná slepá ulička ve snaze vydělat. Nic moc ryba za nic moc cenu.

Autor: Nora Grundová

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web