Sdružení polygrafů jednalo o muzeu

9.11.2007 14:09   |  

Výroční shromáždění Sdružení polygrafů a Polygrafické sekce Národního technického muzea s mikulášskou besídkou proběhlo na sklonku roku v Klubu pražské tiskárny Grégr a Horák.

Jak uvedl vedoucí Polygrafické sekce NTM R. Kynčl,opětovné zahájení rekonstrukce NTM je plánováno až na počátek tohoto roku, ukončena by měla být v roce 2008 spolu s prostorami pro polygrafickou expozici. Poštovní tiskárna cenin do expozice nabídla ocelotiskový stroj F. Heim zroku 1976.Miloš Lešikar za SPPaC informoval členy, že byl osloven delegací NTM s požadavkem vybudovat v NTM samostatnou papírenskou expozici, spolu s dalšími členy sdružení se však shodl, že je taková expozice nereálná vzhledem knedostatku exponátů a tříštění prostředků, jež by mohly být využity pro polygrafickou expozici, která by ve své části představila i papírenství.Byla rovněž zmíněna dosud nepotvrzená informace, podle které rozvázalo NTM smlouvu s autory vítězného návrhu expozice polygrafie pro přílišnou nákladnost realizace, která vychází na asi 10 milionů korun. Diskuse se týkalataké problematiky uchovávání rozměrných tiskařských a papírenských strojů a jejich možného odprodeje do zahraničí. Do příštího Bulletinu Sdružení se podařilo získat od polygrafických firem inzerci za 10 000 korun.

Autor: md

Komentáře

Čtěte také

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy Fotogalerie

Internetový obchod Amazon plně zprovoznil svůj areál ve středočeské Dobrovízi. Zástupci firmy a obce Dobrovíz dnes společně přestřihli pásku u nové skladovací věže distribučního… více

Mobilní web