Barrandov zařadí do vysílání čínské televizní a filmové snímky

Televize Barrandov mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa bude vysílat čínskou filmovou a televizní tvorbu. Vzájemnou spolupráci uzavřeli čínský ministr pro tisk, rozhlas, film a televizi Cai Fuchao společně se společností Empresa Media magnáta Soukupa.

 Zleva: pan Jaromír Soukup, majitel a předseda představenstva společností Empresa Media a Barrandov Televizní Studio, pan Jaroslav Tvrdík, prezident Smíšené Česko-Čínské komory vzájemné spolupráce, pan Cai Fuchao, ministr pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky, paní Ma Li, sekční ředitelka pro mezinárodní spolupráci ministerstva pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky
6.5.2015 18:23   |  

Předmětem společného jednání bylo vytvoření možné strategické spolupráce čínských a českých médií. Ta tuzemská reprezentoval právě vydavatelský dům Empresa Media, vlastník TV Barrandov, 4. nejsledovanější televizní stanice na českém trhu.

Ministr pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky, pan Cai Fuchao, vyslovil přání zlepšit vzájemné porozumění a přátelství vedoucí ke zlepšení spolupráce a výměny informací v oblasti médií mezi oběma zeměmi. Současně poskytl exkluzivně Televizi Barrandov licence na vysílání několika čínských filmových titulů, televizních seriálů, dětských animací a dokumentárních snímků.

„Vážím si pana ministra Cai Fuchao za jeho vřelý zájem o Českou republiku a věřím, že společně najdeme i zrealizujeme zajímavé televizní či filmové projekty. Dnešní podpis smlouvy považuji za vstřícný krok ze strany čínského partnera, který otvírá dveře pro další společné významné mediální projekty,“ okomentoval uzavření spolupráce majitel a předseda představenstva společností Empresa Media a Barrandov Televizní Studio Jaromír Soukup.

Perspektivní spolupráce

Cai Fuchao je v České republice na oficiální návštěvě, jejíž součástí byla i slavnostní premiéra čínského snímku Somewhere Only We Know (Jen my víme kde). Ta se uskutečnila včera 5. května 2015 v Kině Lucerna. Romantický film natočený v Praze vyvolal v Číně senzaci, a tudíž ve velkém láká čínské turisty do naší metropole.

„Byla jsem uchvácená, s jakým nadšením režisérka Xu Jinglei zachytila krásy Prahy, na jejímž půdorysu se odehrává romantický příběh, který Vás chytí za srdce. Věřím, že film české diváky zaujme a že bude pozitivní vlaštovkou pro další čínsko–české filmové či televizní projekty,“ přeje si generální ředitelka TV Barrandov a místopředsedkyně představenstva Empresa Media Marcela Hrdá s tím, že Barrandov je připraven přinést českým divákům atraktivní obsah, který bude cestou k poznání přírodních krás a kulturního bohatství Číny.


Čtěte také:

Empresa: Rektor policejní akademie se nás snaží zastrašit

Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web