Cena Czech Grand Design patří značce Fatra

Ceny Czech Grand Design 2013 přinesly první místo značce Fatra za kolekci nafukovacích hraček od designérů Anny a Jerryho Kozových, Jana Čapka a Zuzany Lednické. Ceny si však odnesly také další kategorie.

Cityscape. Dřevěná
skulptura na pomezí land
artu a plastiky v centru
Bruselu je vděčným objektem pro fotoaparáty turistů
10.3.2014 12:11   |  

V kategorii Designér roku byli nominováni studio Dechem, Jan Plecháč & Henry Wielgus. Vítězem se stal Jan Čapek za design nafukovacích hraček Pes Bulík a Formule pro Fatra Napajedla. V kategorii Módní designér roku byl nominován Jakub Polanka, Hana Zárubová. První místo patří Monice Drápalové za kolekci The Free Circle pro Rose&Mary Fashion a za kolekci Sedm ve spolupráci s Františkem Matouškem. V kategorii Designér šperku roku byla nominována Janja Prokić, Markéta Richterová. Vítězkou se stala Eva Eisler za kolekci náhrdelníků a broží Pro Bílou paní Perchtu a za kolekci Wabi Sabi.

V kategorii Grafický designér roku bylo nominováno Anymade studio, Oficina. Vítězem se stal Štěpán Malovec, Jakub Straka, Petr Knobloch a Tomáš Brousil za nový vizuální styl Umprum. V kategorii Fotograf roku byli nominováni Martin Polák & Lukáš Jasanský, Bára Prášilová. První místo si odnesla Kristina Hrabětová za fotografie pro Vyrobeno Lesem a Dechem. V kategorii Obchod roku byla nominována Fox Gallery, praguekabinet. Vítězství patří Pavilonu za rekonstrukci a novou náplň historického prostoru Vinohradského pavilonu. V kategorii Objev roku – Cena Preciosy byli nominováni Nasstasia Aleinikava, Lukáš Spilka a vítězem se stalo studio deForm za kolekci Classics + Corian, za houpací křeslo Rocking Chair (Jakub Pollág), za design stolu Glass Table a světlo Transmission pro Kavalier. Studio deForm vytvoří pro Preciosa Lighting objekt, který společně vystaví na podzimním Designbloku. Grand designérem roku 2013 byla oceněna Monika Drápalová.


Čtěte také:

VŠUP mění design a vrací se k názvu UMPRUM

Grand Design pro Báru Prášilovou


Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web