Česká verze časopisu OK! vychází v nové grafice a vyšším nákladu

Společenský měsíčník OK! magazín vychází v pondělí 3. září v nové grafice a ve zvýšeném nákladu 30 000 výtisků. Pod novým layoutem je podepsaná výtvarná ředitelka Klára Sokobová.

 Titulní strana časopisu OK!
31.8.2012 10:46   |  

Vydavatelství IC Media, které tento licenční časopis v Česku od března 2012 vydává, zároveň zřídilo nové obchodní oddělení a do jeho čela postavilo Janette Valentovou. Ta ještě v červenci působila v obchodním týmu Sanoma Media Praha, kde měla mimo jiné na starost titul Marie Claire.

Časopis OK! vznikl v roce 1993 v Británii jako týdeník a od počátku se specializoval na zprávy ze života celebrit. V současnosti licenčně vychází ve 25 zemích světa a uvádí, že jej čte 40 milionů lidí.

Jednatel IC Media Gabriel Novotný, jehož slovenská společnost Časopis s.r.o. vydává OK! Magazín od března 2011 na Slovensku, se brání srovnávání s časopisu s bulvárními tituly. „Naším konkurentem je možná v některém ohledu Glanc. My máme ale unikátní pozici v tom, že nám celebrity samy volají, že by se chtěly v časopise objevit. Všechny texty a fotografie jsou totiž autorizované,“ vysvětluje Novotný.


Čtěte také: Šéfredaktorka Story po osmi letech končí


Výhodou oproti domácí konkurenci je podle něj i licenčně zajištěný přísun témat ze zahraničí. „V tuto chvíli je podíl převzatých a původních materiálů zhruba 40 ku 60 procentům,“ doplňuje Novotný.

Podle obchodní ředitelky IC Media Janette Valentové redakční mix časopisu vedle celebrit zahrnuje i módu, kosmetiku, bydlení, vaření, cestování a další „ženská“ témata, ale také kulturní tipy.

Obálková cena časopisu je 49 Kč a titul je zalistován ve všech významných distribučních řetězcích.

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web