Čistý zisk Time Warner vzrostl za rok téměř o pětinu

Čistý zisk americké mediální společnosti Time Warner ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o 19,4 procenta na 857 milionů dolarů (20,6 miliardy korun). Firma současně zlepšila výhled zisku na letošní rok a oznámila odkup akcií za pět miliard dolarů. Time Warner je s téměř polovičním podílem hlavním akcionářem společnosti CME, která vlastní českou televizi Nova.

 Sídlo Time Warner v New Yorku
10.2.2016 14:39   |  

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,06 dolaru. Analytici v anketě agentury Thomson Reuters očekávali v průměru zisk 1,01 dolaru na akcii. Firma uvedla, že k růstu zisku přispěly vyšší příjmy kabelových sítí HBO a Turner a nižší daňové rezervy, které vyrovnaly i růst nákladů na sportovní a původní programy.

Celkové příjmy se však snížily o šest procent na 7,08 miliardy dolarů, což je částečně výsledek nižšího počtu úspěšných filmů divize Warner Bros. Její příjmy klesly o 13 procent na 3,3 miliardy dolarů. Loni filmové studio uvedlo na trh filmy jako je Hobit: Bitva pěti armád, sci-fi Interstellar a horor Annabelle.

Time Warner zároveň zlepšil odhad očištěného zisku na celý letošní rok na 5,3 až 5,4 dolaru na akcii z dosavadních 5,25 dolarů. Analytici čekali zisk 5,26 dolaru na akcii.


Čtěte také:

Čtvrtletní zisk mediální skupiny Time Warner vzrostl o 14 procent

Velký Cirkus: Time Warner dál krvácí do bezedné CME

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína plánuje umístit více robotů do svých továren a do roku 2020 chce patřit mezi deset zemí s největší automatizací svého průmyslu. Uvedl to Mezinárodní svaz pro robotiku (IFR) v… více

Mobilní web