Effie už zná finalisty

Už 18. ročník soutěže o nejefektivnější reklamu Effie 2014 zná svoje finalisty. Rozhodla o nich porota podle měřitelných a doložitelných výsledků kampaní. Reklamní agentury letos přihlásily 68 kampaní, které běžely v období od ledna 2013 do června 2014.

 Effie 2014
20.10.2014 13:25   |  

Ocenění Effie za nejefektivnější reklamu může letos získat některá z 30 kampaní, které do finále poslala porota. Nejvíce nominací získala agentura VCCP následovaná firmami Momentum Czech Republic, Ogilvy & Mather, McCann Prague, Wunderman, Lowe GGK nebo WMC Grey. Kdo z nich si v sedmi kategoriích odnese bronzové, stříbrné a zlaté Effie, se klienti i tvůrci z reklamních agentur dozvědí během slavnostního večera 5. listopadu v Kině Lucerna. Moderovat ho budou opět Tomáš Měcháček a Tomáš Jeřábek.

Od minulých let se porota odborníků pozměnila. V jejím čele však zůstává Jiří Janoušek z Asociace komunikačních agentur (AKA), která Effie pořádá. O nejefektivnějších reklamách uplynulého období dále rozhodovali David Čermák (Momentum Czech Republic), Miloš Čermák (iHNed.cz), Michel Fleischmann (Lagardère Active ČR), Milan Hladký (Media & Marketing), Hana Huntová (SIMAR), Bronislav Matyšek (Globus ČR), Jakub Petřina (Air Bank), Petra Průšová (Millward Brown Czech Republic), Vladimír Rejlek (Wunderman), Jan Rauschert (Comtech Group), Jana Špačková (Ferrero Česká) a Jan Tuček ze STEM/MARK.

Shortlist letošních finalistů Effie:

Effie je spolu s Louskáčkem považována za nejprestižnější českou soutěž v oblasti komerčních komunikací. Podle licence postupované zakladatelskou společností v USA se koná v 38 zemích a v Evropě má i své kontinentální finále EuroEffie pořádané každoročně v Bruselu.


Čtěte také: Grand Prix na soutěži Art Directors Club Creative Awards získal Havas


Autor: Petr Novotný, Strategie

Komentáře

Čtěte také

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Čeští výrobci domácích kotlů si stěžují, že v rámci dotací na pořízení nových kotlů si domácnosti mohou pořídit kotle, které nesplňují předepsané emisní parametry. Podezřelý je… více

Komerční prezentace
Mobilní web