Facebook v Česku s přehledem válcuje ostatní sociální sítě

Nejvyužívanější sociální sítí u nás je Facebook. S 93 % jasně vede před ostatními sítěmi jako je například Google Plus či Twitter. Celkem 78 % respondentů výzkumu promotion agentury Sales House dále uvedlo, že Facebook používá jako svou primární síť. Z českých sociální sítí vedou Spoluzaci.cz s 39 %, kdy až 47 % lidí ji využívá jako svou sekundární sociální síť, a se stejným poměrem 39 % pokračuje Google Plus.

 Facebook, like
15.1.2014 11:51   |  

Z průzkumu dále vyšlo, že nejméně jednu sociální sít využívá 67 % Čechů a celkem 66 % z nich využívá více jak jednu. Svou primární síť, tedy Facebook, uživatelé navštěvují jednou až dvakrát denně, a to celkem v 57,5 %, a celých 20 % nejméně třikrát denně. Sociální sítě jsou z více jak dvou třetin využívány k soukromým účelům, avšak jedna třetina kombinuje využití k soukromým i pracovním účelům. Na sociálních sítích lidé nejvíce oceňují možnost neustálého kontaktu s lidmi, aniž by se osobně potkávali (68 %), a dále získávání informací o akcích, produktech nebo službách (42 %).


Čtěte také:

Twitter jde na burzu, svět sleduje Facebook

Mezi sociálními sítěmi vedou Facebook, YouTube a Spolužáci.cz


Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web