Internet podle studie SPIRu u nás vytváří 3,2 procenta HDP

Internetová ekonomika vytváří 2,7 až 3,2 procenta českého HDP. Internet se promítá i v dalších odvětvích v odhadované výši až 9,5 procenta HDP, což představuje přes 360 miliard Kč. Vyplývá to z loňské studie poradenské společnosti EEIP pro Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).

ilustrační foto
4.2.2014 11:14   |  

V České republice vzrostl poměr obratu podniků v sektoru elektronického podnikání na celkovém obratu firem z šesti procent v roce 2004 na 24 procent před dvěma lety, zatímco v EU za stejné období vzrostl z devíti na 15 procent.

Odborníci na informační technologie (IT) tvořili v roce 2011 podíl přibližně 2,5 procenta na celkové zaměstnanosti, přičemž největší část představovali technici provozu a uživatelské podpory (57,1 procenta), následováni analytiky a vývojáři softwaru a počítačových aplikací (34,2 procenta). Internet v práci používá 34 procent zaměstnanců.

Studie podle výkonné ředitelky SPIR Kateřiny Hrubešové vznikla proto, že dosud neexistovala data o výkonu internetu, chyběly informace o fungování internetu v českém hospodářství a státní orgány internet podceňují.


Čtěte také:

SPIR bude porovnávat výkon televize a internetu

SPIR: Výdaje do internetové reklamy i letos porostou


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web