Kampaň na snížení DPH spustila Unie vydavatelů i knihkupci

Přes 300 knihkupectví se přihlásilo ke kampani Knihy bez DPH. Startuje dnes a vyvrcholí 23. dubna, kdy někteří knihkupci slibují dát při nákupu patnáctiprocentní slevu na knihy. V minulých dnech se již také Unie vydavatelů obrátila dopisem na premiéra Bohuslava Sobotku a vybrané ministry, v němž také žádá o posouzení možnosti snížení sazby DPH pro periodický tisk.

 Časopisy, noviny, ilustrační foto
1.4.2014 11:35   |  

Právě patnáctiprocentní daň z přidané hodnoty se nyní na knihy vztahuje. Kampaň knihkupců má apelovat na politiky, aby DPH snížili. Zástupci svazu uvádějí, že přihlášené tři stovky knihkupců dohromady reprezentují většinu knižního trhu a další se přihlašují.

Unie vydavatelů uvádí, že vítá nynější diskusi o snížení sazby pro některé produkty, jako jsou léky, dětské pleny, nenahraditelná dětská výživa a knihy, podle vydavatelů by ale prý mezi nimi neměl chybět ani tisk. V Česku se však DPH u tisku několikrát zvýšila, a to z 5 procent v roce 2007 až na současných 15.


Čtěte také:

Mladá fronta spustila internetové knihkupectví Kniha.cz v nové podobě

Za rok skončila desetina vydavatelů

Media projekt: pokles čtenosti tištěných médií se zastavil


Autor: čtk, rap

Komentáře

Čtěte také

Solární letoun Solar Impulse 2 dokončil oblet světa, let trval 500 hodin

Solární letoun Solar Impulse 2 dokončil oblet světa, let trval 500 hodin Fotogalerie

Švýcarský letoun na solární pohon Solar Impulse 2 přistál v Abú Zabí. Úspěšně tak dokončil poslední etapu cesty kolem světa, kterou právě v Abú Zabí zahájil loni v březnu. více

Mobilní web