Lidové noviny vyjdou v jednom sešitu a s novými rubrikami

Lidové noviny budou od příštího pondělí poprvé v kompaktní jednosešitové podobě. Místo dosavadních dvou tenčích sešitů bude mít jeden silnější. V této podobě bude deník vycházet v pracovní den, zatímco velké sobotní vydání bude nadále rozčleněno do čtyř částí.

 Nový šéfredaktor Lidových novin István Léko (zde na archivním snímku)
6.5.2014 11:51   |  

„Spojení dvou sešitů do jednoho silnějšího o 20 až 24 stranách umožní čtenářům snadnější manipulaci ve zrychlených dnech pracovního týdne. Redakci dá možnost lépe pracovat s rozsahem rubrik podle významu událostí. Inzerentům nabídneme komfort a flexibilitu při umísťování inzerátů,“ vysvětluje ředitel redakce Veselin Vačkov. Pořadí rubrik se nemění, v obvyklých dnech budou vycházet i pravidelné přílohy Akademie, Medicína, Byznys Speciál, Servis LN, magazín Pátek a sobotní přílohy Česká pozice, Orientace a Relax. „V sobotu, kdy má čtenář více času na čtení, ponecháváme noviny v dosavadní čtyřsložkové struktuře,“ dodává Vačkov.

Novinkou v pracovní den je rubrika 24 hodin na poslední straně, která bude přinášet výběr z nejzajímavějších událostí předchozího dne. „Nabízíme dvourychlostní čtení. Titulní a poslední strana umožní čtenářům rychlý přehled dříve, než se pustí do náročnějších textů uvnitř listu,“ říká Vačkov. Další novinkou je pondělní rubrika Pozitivní zprávy, která se věnuje nadacím a dalším společensky prospěšným aktivitám firem a jednotlivců. V pondělním vydání čtenáři najdou také první díl seriálu „Muži a ženy roku 1989“, který bude přinášet nové pohledy na osobnosti přelomové doby, od které uplynulo čtvrt století.

Změnám předcházel průzkum konzumace médií a změn čtenářského chování a preferencí, který si objednal vydavatel deníku společnost Mafra.


Čtěte také:

Česká pozice se začleňuje do Lidových novin

Šéfredaktorem Lidových novin se stane šéf České pozice István Léko


Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web