Lidové noviny vyjdou v jednom sešitu a s novými rubrikami

Lidové noviny budou od příštího pondělí poprvé v kompaktní jednosešitové podobě. Místo dosavadních dvou tenčích sešitů bude mít jeden silnější. V této podobě bude deník vycházet v pracovní den, zatímco velké sobotní vydání bude nadále rozčleněno do čtyř částí.

 Nový šéfredaktor Lidových novin István Léko (zde na archivním snímku)
6.5.2014 11:51   |  

„Spojení dvou sešitů do jednoho silnějšího o 20 až 24 stranách umožní čtenářům snadnější manipulaci ve zrychlených dnech pracovního týdne. Redakci dá možnost lépe pracovat s rozsahem rubrik podle významu událostí. Inzerentům nabídneme komfort a flexibilitu při umísťování inzerátů,“ vysvětluje ředitel redakce Veselin Vačkov. Pořadí rubrik se nemění, v obvyklých dnech budou vycházet i pravidelné přílohy Akademie, Medicína, Byznys Speciál, Servis LN, magazín Pátek a sobotní přílohy Česká pozice, Orientace a Relax. „V sobotu, kdy má čtenář více času na čtení, ponecháváme noviny v dosavadní čtyřsložkové struktuře,“ dodává Vačkov.

Novinkou v pracovní den je rubrika 24 hodin na poslední straně, která bude přinášet výběr z nejzajímavějších událostí předchozího dne. „Nabízíme dvourychlostní čtení. Titulní a poslední strana umožní čtenářům rychlý přehled dříve, než se pustí do náročnějších textů uvnitř listu,“ říká Vačkov. Další novinkou je pondělní rubrika Pozitivní zprávy, která se věnuje nadacím a dalším společensky prospěšným aktivitám firem a jednotlivců. V pondělním vydání čtenáři najdou také první díl seriálu „Muži a ženy roku 1989“, který bude přinášet nové pohledy na osobnosti přelomové doby, od které uplynulo čtvrt století.

Změnám předcházel průzkum konzumace médií a změn čtenářského chování a preferencí, který si objednal vydavatel deníku společnost Mafra.


Čtěte také:

Česká pozice se začleňuje do Lidových novin

Šéfredaktorem Lidových novin se stane šéf České pozice István Léko


Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

EU odmítá jednat separátně se Skotskem kvůli brexitu

EU odmítá jednat separátně se Skotskem kvůli brexitu

Lídři Evropské unie jednoznačně odmítli jednat separátně se Skotskem, jehož premiérka Nicola Sturgeonová dnes navštívila Brusel, aby se pokusila zachránit vazby s unií i po… více

Komerční prezentace
Mobilní web