mBank mění logo. Kytičku vystřídá čárový kód

Internetová mBank se připravuje na rok 2014 jako na období velkých změn. Po šesti letech na našem trhu změní logo a firemní design a uvede nové internetové bankovnictví. Novinky budou spuštěny během února a současně s nimi mBank zahájí reklamní kampaň s agenturou, kterou si nedávno vybrala v tendru.

 mBank po šesti letech na našem trhu změní logo a firemní design
27.11.2013 14:10   |  

Změna firemní identity souvisí s přejmenováním mateřské BRE Bank v Polsku na mBank, ke kterému došlo v těchto dnech. Nové logo vychází z barev toho stávajícího. Připomíná čárový kód a v Česku budou využívány dvě barevné mutace – červená pro osobní a zelená pro firemní klientelu. Logo vytvořila polská agentura BNA a náklady s jeho výměnou v Polsku, Česku a na Slovensku jsou vyčísleny na 10 milionů zlotých, tedy zhruba 60 milionů korun.

Současně s logem se změní i podoba internetových stránek banky a internetové bankovnictví. „Naším cílem bylo navrhnout jednoduché, přehledné, funkční a uživatelsky přátelské internetové bankovnictví, které spojuje užitečné funkce s intuitivní navigací a svěžím, neotřelým designem,“ říká výkonný ředitel projektu Michał Panowicz.

Už nyní je k dispozici microsite Novambank.cz se startovním videem o podobě nového bankovnictví, další videa budou postupně přidávána. Zákazníci budou o změnách informováni i zprávami v internetovém bankovnictví, e-mailem, SMS nebo na webu banky.

V únoru na změny u české mBank upozorní i masivní reklamní kampaň z dílny reklamní agentury Yashica, kterou si banka vybrala v nedávno ukončeném tendru. Podle tiskové mluvčí banky Ivany Vejvodové zatím není rozhodnuto, jestli jedním z kanálů kampaně bude i televize.

mBank je největší internetovou bankou v České republice. V současné době má 470 000 klientů.

Nové logo se během roku 2014 postupně objeví i na pobočkách


Čtěte také:

Vejvodová se oficiálně stává mluvčí mBank

mBank připravuje rebranding, najala si PR agenturu

Effectix.com vítězí v tendru mBank


Autor: br

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web