Michelinská hvězda funguje. Zvedla návštěvnost o 30 procent

Pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a La Degustation Bohême Bourgeoise obhájily hvězdičku v aktuálním vydání prestižního gastronomického průvodce Michelin Main Cities of Europe 2013. Šéfkuchař a spolumajitel La Degustation Bohême Bourgeoise Oldřich Sahajdák potvrzuje, že prestižní ocenění přitahuje zájem veřejnosti.

 Oldřich Sahajdák říká, že zisk hvězdičky zvedl návštěvnost restaurace o více než třicet procent
15.3.2013 13:39   |  

Obě restaurace se do výběru nejlepších evropských restaurací dostaly v loňském roce a letos se jim podařilo úspěch obhájit. „Obhájit michelinskou hvězdičku je stejně těžké jako ji získat poprvé. Celý rok jsme ale samozřejmě dělali všechno pro to, abychom znovu uspěli,“ reagoval Oldřich Sahajdák.


Více se dočtete zde: Pražské restaurace obhájily michelinskou hvězdičku, Poláci mají první


Oldřich Sahajdák říká, že zisk michelinské hvězdy opravdu vzbuzuje zájem veřejnosti.: „Hlavně první dva tři měsíce po tom, co se nám vloni podařilo michelinskou hvězdičku získat poprvé, byl nárůst zájmu velmi výrazný, protože se o nás všude psalo a mluvilo. Podle statistik, které vedou kolegové z marketingu, vloni vzrostl počet našich hostů v průměru o více než 30 procent.“

Pouze na hvězdičce prý ale úspěch restaurace stavět nelze, je třeba se neustále posouvat dál. Tým La Degustation proto sleduje trendy, navštěvuje restaurace v zahraničí a pořád zkouší něco nového.

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web