Návštěva prezidenta Číny v pondělí ovládla zprávy na internetu

Návštěva čínského prezidenta Si Tin-pchinga v Česku byla v pondělí nejsledovanější událostí na zpravodajských webech. Čtenost ale zaostala za zprávami o teroru v Belgii z minulého týdne. Vyplývá to z informací nejsledovanějších zpravodajských serverů Novinky a iDnes.

 Si Ťin-pching, Miloš Zeman
29.3.2016 13:33   |  

Zprávy o návštěvě čínského prezidenta a další související články měly v pondělí na serveru iDnes podle mluvčí Silvie Škábové nadprůměrnou čtenost. „Hlavní zpráva o příletu Si Tin-pchinga a jeho prvním dnu byla jasně nejčtenějším článkem dne. Druhý nejčtenější článek překonala téměř dvojnásobně,“ řekla .

Nadprůměrně se četly i další texty, například informace o rozhovoru prezidenta Miloše Zemana pro čínskou televizi či obrazová zpráva o gripenech doprovázejících letadlo čínského prezidenta. „Všechny články na čínské téma spojuje mimořádný zájem o diskuse. Zaznamenali jsme nadprůměrný počet příspěvků a především mimořádně vysokou čtenost těchto fór,“ dodala Škábová.

Nižší zájem než o terorismus

V porovnání s on-line zpravodajstvím z teroristických útoků v Bruselu z minulého úterý byl ale podle mluvčí Seznamu.cz Ireny Zatloukalové na webu Novinky.cz zájem o návštěvu výrazně nižší. „O Brusel se čtenáři zajímali podstatně více. Konkrétně návštěvnost on-line zpravodajství o návštěvě čínského prezidenta byla na 15 procentech čtenosti zpravodajství z Bruselu,“ podotkla.

Speciál k návštěvě čínského prezidenta, vysílaný v pondělí na programu ČT24 od 13:00, zasáhl více než jeden milion diváků. Průměrně jej zhlédlo 121 tisíc diváků, což představuje podíl na publiku 5,5 procenta. Například přímý přenos z mimořádného zasedání Poslanecké sněmovny kvůli dotaci farmě Čapí hnízdo ministra financí Andreje Babiše (ANO) sledovalo minulý týden průměrně 348 tisíc diváků starších 15 let.

Čínský prezident přiletěl v pondělí na historicky první návštěvu Česka. Ve středu z Česka odlétá do USA.


Čtěte také:

Prezidenti Česka a Číny uzavřeli smlouvu o strategické spolupráci

Praha neprůjezdná. Návštěva čínského prezidenta zkomplikovala dopravu kolem Hradu

Deset miliard, odhadl Zeman hodnotu první vlny čínských investic v Česku

Si Ťin-pching, nejoblíbenější ze všech čínských vůdců od dob Mao Ce-Tunga

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku aktualizováno

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) předloží ve středu vládě návrh půjčit těžební firmě OKD, která je v insolvenci, 700 milionů korun. Půjčí je státní podnik Prisko,… více

Mobilní web