New York Times propustí z redakce 7,5 procenta lidí

The New York Times Co. bude propouštět. Firma oznámila, že zruší 100 míst v redakci a menší počet dalších míst. Důvodem je pokles příjmů z tištěné reklamy a menší zájem o nové produkty, než firma čekala.

 The New York Times
2.10.2014 10:29   |  

Vydavatel uvedl, že nabídne zaměstnancům odstupné při dobrovolném odchodu. Pokud nepřijme nabídku dostatek zaměstnanců, bude propouštět. Redakce má nyní 1330 zaměstnanců.

Společnost zruší mobilní aplikaci věnovanou stanoviskům NYT Opinion, protože nepřilákala dostatek předplatitelů. Předělá také časopis a plánuje i další úpravy.

Společnost propouštěla v posledních šesti letech několikrát. V letech 2008 a 2009 odešlo z firmy 100 zaměstnanců a dalších 30 na počátku loňského roku.

Příjmy NYT ve druhém čtvrtletí klesly kvůli nižším příjmům z tištěné reklamy. Ve třetím čtvrtletí čeká firma růst příjmů z digitální reklamy o 16 procent, hlavně díky chytrým telefonům, celkové příjmy z reklamy však mají stagnovat, napsala agentura Reuters.


Čtěte také:

The New York Times bude poprvé v historii řídit žena

Paywall pro New York Times

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web