Po šéfredaktorovi Hospodářských novin odchází i jeho zástupkyně Tvarůžková

Z vydavatelství Economia na vlastní žádost odchází šéfredaktorka portálu iHned.cz Lucie Tvarůžková, pověřená rovněž vedením redakce digitálního obsahu. ČTK to dnes potvrdila Tvarůžková, o konkrétních důvodech ale nechtěla mluvit s odvoláním na připravovanou tiskovou zprávu vydavatelství. Economii a internetovou společnost Centrum Holdings nyní čeká vlna propouštění. Podle informací ČTK budou mít zaměstnanci nárok až na šestiměsíční odstupné.

ilustrační foto
30.9.2013 15:53   |  

Economii a internetovou firmu Centrum Holdings by do konce roku mělo opustit zhruba sto lidí, kteří dostali výpovědi v souvislosti s převzetím a začleněním Centrum Holdings do vydavatelské skupiny. Jakých titulů a redakcí se organizační změna dotkne, vydavatelství zatím neinformovalo. Podle informací ČTK by měly skončit například sekce na portálu IHNED.cz sport a HNLIfe. Zůstanou naopak byznys, dialog a data.

Vydavatelství minulý týden oznámilo, že přeskupí tituly a výrazně sníží počet zaměstnanců. Vydavatelství Economia a Centrum Holdings opustí od října do konce letošního roku téměř 100 lidí, a to v redakční části i v administrativních útvarech. Představuje to zhruba 15 procent z celkového počtu zaměstnanců obou společností včetně externích pracovníků. Představenstvo také provedlo změny v některých manažerských funkcích, mimo jiné skončil šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata.

Economia je největším domácím vydavatelem ekonomických informací. Podle dřívějších prohlášení se chce zaměřit na klíčové tituly Hospodářské noviny, Ekonom, Respekt a zpravodajský server IHNED.cz. Mezi její tištěná média dále patří společenský měsíčník Bel Mondo a odborné tituly Marketing & Media, Bankovnictví, Business Spotlight, Finanční Management, FP- finanční poradce, HR Management, Logistika, Moderní obec, Moderní řízení, Odpady, Právní rádce, Stavitel, Technik.

Internetová společnost Centrum Holdings provozuje portály jako Aktuálně.cz, Centrum.cz či Atlas.cz. K obsahovým webům dále patří Žena.cz, Bleskově.cz, Crazycafe.cz, Deník Insider, jako takzvané transakční weby provozuje Amplión.cz, Jiskření.cz, SW.cz a dovolena.centrum.cz a dále vlastní oborové a specializované weby Cars.cz, RealityMix.cz, Stahuj.cz, Najisto.cz, Amapy.cz.


Čtěte více:

Zemětřesení v Bakalově Economii: končí šéfredaktor HN, chystá se propouštění

Warnecke končí v čele vydavatelství Economia

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web