Povodně zvýšily návštěvnost internetu

Červnová povodňová situace přivedla na webové stránky se zpravodajstvím velké množství uživatelů. V den očekávané kulminace Vltavy v Praze spojené s neklidnou situací v dalších obcích (3. června) navštívilo weby v kategorii Zpravodajství více než 2,2 milionu uživatelů, což je nejvíce od začátku roku a o 860 tisíc více než v průměrný červnový den. Pozdější události politické scény tuto rekordní návštěvnost již nepřekonaly.

Rozvodněné Labe v Děčíně
30.7.2013 11:58   |  

Webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor navštívilo v červnu 6,09 milionu uživatelů, kteří na nich provedli téměř 8 miliard zobrazení. Čeští internetoví uživatelé provedli na webových stránkách zapojených do výzkumu více než 1,1 miliardy návštěv, kdy průměrná návštěva trvala přibližně osm a půl minuty. Weby měřené výzkumem navštívilo v šestém měsíci v roce denně v průměru více než 3 miliony uživatelů.

Návštěvnost mobilního internetu se v červnu zvýšila o 45 tisíc uživatelů a dosáhla počtu více než 1,7 milionu RU. Čeští internetoví uživatelé provedli s použitím mobilních telefonů a tabletů více než půl miliardy zobrazení stránek, nejvíce pak na horizontálních portálech a zpravodajských webech. Streamovaný obsah sledovalo v šestém měsíci téměř 2,8 milionu uživatelů, kteří na stránkách s multimediálními soubory provedli více než 93 milionů zahájených přehrání. Celkový čas strávený na těchto webech dosáhl téměř čtyři a půl hodiny.


Čtěte také:
NetMonitor: Nejvíc času trávíme na komunitních portálech


Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web