Prima chystá nový seriál Sborovna

Novým tahounem programu televize Prima v roce 2012 by se měl stát komediální seriál Sborovna. Ten se již momentálně natáčí, výroba potrvá až do letošního podzimu. Seriál vzniká v produkci externí firmy Filmbrigade, která pro Primu natočila série Letiště, Přešlapy nebo Zázraky života. V první várce se má natočit 10 dílů, do kterých Prima podle zdroje E15 z televize nainvestuje přes dvacet milionů korun. O pokračování se pak rozhodne podle diváckého úspěchu.

ilustrační foto
26.7.2011 9:16   |  

Samotná Prima zachovává kolem nového projektu úzkostlivé mlčení. „Tyto informace nebudeme vůbec komentovat,“ uvedla mluvčí Primy Jana Mrákotová. Šéfové Primy přitom na Sborovnu, která se bude odehrávat v prostředí základní školy, kývli již v červnu. Vyjádřit se nechtěli ani zástupci produkční společnosti Filmbrigade.

Zelená pro projekt Sborovna by mohla naznačovat, že druhá komerční televize se po letošním experimentálním jaru zase začíná vracet k osvědčeným formátům, které přitahují miliony diváků. Prima na jaře odstartovala nové pořady jako reality show Šéfka, Farmář hledá ženu a Mami, ožeň mě, seriál Aféry, bizarní show Čápi s mákem nebo zábavné pásmo Partička.

Kvůli nízkému zájmu diváků musela buď přesunout do méně atraktivních časů nebo zastavit Šéfku, Čápi s mákem, Partičku a Aféry. Primě na druhou stranu stále funguje nekonečný seriál Cesty domů. Podobně Nova boduje s nezničitelnými tituly jako Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě.

Rovněž největší komerční stanice chce na podzim odstartovat nové seriály jako Expozitura, kterou měla několik let v archivu, nebo další díly Soukromých pastí. TV Barrandov pak na podzim spustí nový sitcom Ivana Mládka Hlava 22. Na seriály tradičně sází i Česká televize. V příštím roce bude vysílat nové díly úspěšného seriálu Vyprávěj, v záloze bude mít i seriál o důchodcích Život je ples či nové díly Zdivočelé země.

Naopak doba již nepřeje velkým soutěžím nebo castingovým show. Prima a Nova na podzim 2010 pohořely s castingovými pořady Talentmania a Česko Slovensko má talent. Navzdory tomu Prima chce letos na podzim spustit druhý díl talentové soutěže.

Autor: Aleš Borovan

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web