Prima zdraží reklamu a spustí novou stanici

Televize Prima spustí na přelomu prvního a druhého čtvrtletí příštího roku další kanál označovaný jako Prima 2. Co se týče podoby, měl by se pohybovat někde mezi stanici pro mladší publikum Cool, stanicí pro ženy Love a hlavním kanálem Primy. Novinářům to dnes řekl obchodní ředitel Primy Petr Jelínek. Počet stanic Primy tak stoupne na pět.

logo Prima
30.10.2014 19:20   |  

„Zatím máme minimální očekávání od výkonu (nové stanice), náš pozitivní odhad je, že bychom měli atakovat sledovanost Love (kolem dvou a půl procent, pozn. aut),“ uvedl Jelínek. „Bude to celoplošná volně šířená stanice přes zemské digitální vysílání (DVB-T),“ dodal.

Prima zároveň představila obchodní politiku pro příští rok. Reklama na Primě se prodává v rámci Media Clubu, který nově prodává reklamu i na TV Barrandov, na hudební stanici Óčko, na rádiu Impuls a spolupracuje i se Seznam.cz.

Cena reklamy stoupne o pět procent

V průměru stoupne cena reklamy na Primě stejně jako na Nově, která zvýšení ceny oznámila již před měsícem. „V průměru se bavíme o inflaci na úrovni pěti procent,“ podotkl Jelínek. Prima zároveň bude nabízet slevy za reklamy vysílané na všech stanicích zastupovaných Media Clubem a při uzavření smlouvy do 1. prosince i za včasný podpis smlouvy. Výraznou slevu můžou dostat i inzerenti, kteří na stanicích Primy neinzerovali v posledních 14 měsících.

Podle Jelínka by trh s televizní reklamou měl v příštím roce stoupnout o dvě procenta, celý inzertní trh o tři, což Prima považuje za pozitivní výhled. Na trh ale stále nezamíří tolik peněz jako před loňským rokem, kdy z trhu odešla řada inzerentů k jiným mediálním typům poté, co Nova výrazně zdražila reklamu. „Bohužel situace, která nastala loni, znamenala odliv prostředků. Neznamená to, že by se veškeré peníze, které se ztratily z trhu, měly vrátit,“ podotkl Jelínek.


Čtěte také:

Majiteli TV Prima navzdory rekordním tržbám klesl čtvrtletní zisk

Martin Konrád: Potřebujeme Primu mírně omladit

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Čínské podniky a bankovní domy se předběžně dohodly se svými protějšky z Afriky na spolupráci v oblasti infrastruktury, energetiky nebo informačních technologiích. Hodnota… více

Mobilní web