Reklama na alkohol vzrostla o pětinu

Ceníková hodnota reklamy na lihoviny činila v období od ledna října letošního roku 413 milionů korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2014 vzrostla o 20 procent, jak zjistil monitoring společnosti Nielsen Admosphere. Prim hrají bylinné likéry.

 Likéry Ararat
2.12.2015 12:40   |  

Jak vyplývá z dat monitoringu reklamy AIS, který v České republice realizuje společnost Nielsen Admosphere, kategorie bylinných likérů letos vede jak v souhrnné ceníkové hodnotě, tak v počtu zveřejněných reklam. Těch bylo za leden až říjen letošního roku publikováno v rámci monitorovaných zdrojů více než 14 tisíc.

Inzerce na bylinné likéry zároveň doznala meziročně největšího procentuálního růstu. Její objem, měřeno ceníkovou hodnotou, vzrostl v tomto období o více než 70 procent oproti srovnatelnému období minulého roku. Na druhém místě se v prvních desíti měsících roku 2015 umístila kategorie whisky s celkem 13 450 reklamami. Dohromady činí inzerce na bylinné likéry a whisky v rámci lihovin naprostou většinu.

Podle monitoringu reklamy Nielsen Admosphere je z hlediska samotných značek jedním z největších skokanů letošního roku Aperol, který ve sledovaném období využil reklamu ve čtyřicetkrát vyšší ceníkové hodnotě než ve stejném období loňského roku. V absolutních hodnotách se umístil na třetím místě, za značkou Stock a Tullamore Dew.

S celkovým ročním výsledkem mohou ještě zahýbat poslední dva měsíce v roce, kdy lze v souvislosti s vánočními svátky očekávat nárůst v objemech využité inzerce. V minulém roce činila souhrnná ceníková hodnota v segmentu lihovin za listopad a prosinec celkem 28 procent celkové částky roku 2014.


Čtěte také: Hodnota bannerové reklamy v září stoupla o třetinu


Autor: Petr Novotný, Strategie

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web