T-Mobile následuje konkurenční O2, nabídne televizi v mobilech

Mobilní operátor T-Mobile nabídne svým zákazníkům televizní vysílání v mobilech. V pilotním provozu pro 10 tisíc klientů bude zatím deset programů. Podobnou službu již spustila konkurenční O2, jednodušší verzi nabídla i UPC.

zákazník si prohlíží nový iPhone 6
3.11.2014 14:03   |  

Služba bude dostupná prostřednictvím datových přenosů v mobilní síti nebo Wi-Fi a dalších typů připojení i mimo síť T-Mobile. Digitální televize umožní sledovat programy přímo v mobilním zařízení jako živé vysílání nebo také jako záznam až o 48 hodin zpětně a uchování nahraných pořadů až sedm dní. Kromě toho služba umožní pozastavení programu, nahrávání na centrální úložiště, funkce programového průvodce (EPG) a rodičovský zámek. Součástí je také zatím omezená videotéka, která se v komerčním provozu bude spolu s nabídkou programů rozšiřovat. Proti obdobné službě TV4you důrazně vystoupila Asociace televizních organizací (ATO).

Společnost O2 od listopadu rozšířila svou službu O2 TV Go i pro mobilní zákazníky konkurence. Za příjem 20 programů až na čtyřech zařízeních zaplatí měsíčně 199 korun. Součástí je rovněž zpětné zhlédnutí nebo nahrávání programů. Aplikaci si během pilotního provozu od května bezplatně nainstalovalo 140.000 uživatelů internetové televize O2 TV.

V zahraničí jsou online videa rozšířenější
Online obsah v Česku sleduje nejméně jednou týdně 42 procent lidí, ve světě je tento podíl téměř dvojnásobný. Sedm z deseti Čechů sleduje video obsah na svém notebooku, na chytrých telefonech 37 procent a na tabletech 27 procent lidí.

Největší tuzemská kabelová firma UPC také nabízí možnost sledovat živě na mobilních zařízeních až 63 programů. Službu Horizon Go poskytne uživatelům své digitální kabelové televize do konce roku 2014 bezplatně. Přídavné funkce, jako jsou videotéka, možnost nahrávání obsahu nebo zpětné sledování pořadů, ale bude umět až chystaná platforma Horizon. T-Mobile minulý týden oznámil od prosince ukončení nabídky satelitní televize Skylink. Stávajícím zákazníkům zůstane stejná programová nabídka i ceny, přičemž nebudou muset měnit dekódovací kartu, nastavení přijímače či antény ani podepisovat novou smlouvu.


Čtěte také:

Na Andělu v Praze se uskutečnil miliardový obchod s kancelářemi

Finep chce v Praze na Barrandově postavit dalších 600 bytů

Nova zvrátila trend, rostou jí tržby i zisk

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web