Ticket Restaurant vstoupí na trh platebních karet

Společnost Edenred přichází od června s bezkontaktní čipovou stravenkovou kartou MasterCard. Na trh se uvádí v Brně a rozšíří se do celé ČR. Předplacená platební karta Ticket Restaurant Card umožní zaměstnancům jednoduché a rychlé placení obědů.

Společnost Edenred spouští Ticket Restaurant Card
22.4.2015 14:17   |  

Již od června budou moci tuzemští zaměstnanci platit za oběd nejen papírovými stravenkami, ale i předplacenou platební kartou Ticket Restaurant Card. Řešení uvádí na trh společnost Edenred ve spolupráci s MasterCard. Platba stravenkovou kartou probíhá stejně jako platba běžnou bezkontaktní čipovou platební kartou. Karta je vybavena všemi nejmodernějšími bezpečnostními prvky a nyní prochází pilotním provozem. Jako první s ní mohou platit za své obědy zaměstnanci v Brně a rychle bude následovat rozšíření řešení do celé České republiky.

„K největším výhodám Ticket Restaurant Card v porovnání s papírovými stravenkami patří zjednodušení veškeré administrativy, úspora času a zjednodušení objednávání, distribuce stravenek mezi zaměstnance a rovněž zjednodušení celého systému proplácení stravenek smluvním provozovnám. Elektronická platební karta je trendem trhu, uživatelé jsou na karty zvyklí a Ticket Restaurant Card ve spolupráci s MasterCard splňuje všechny bezpečnostní standardy platebních karet, což není běžné u jiných řešení,“ uvedl Pavel Kusý, Marketing & Strategic Propositions Director společnosti Edenred.

Ticket Restaurant Card je výhodná i pro majitele restaurací – umožňuje rychlou platbu prostřednictvím klasických terminálů, nevyžaduje další zaškolení personálu, manuální počítání hodnoty stravenek při denní uzávěrce, ani další čas věnovaný přípravě stravenek k proplácení. Uživatelé karet v restauraci utratí částku odpovídající ceně oběda, k dispozici mají široký výběr smluvních provozoven, které bankovní karty přijímají.

Platit s kartou mohou zaměstnanci v restauracích i v obchodních řetězcích s potravinami, stejně tak i v menších prodejnách potravin, jako jsou například lahůdky.

Kartou bude možno kromě klasických bankovních terminálů platit také pomocí speciální platební aplikace, kterou je možné jednoduše stáhnout do chytrého telefonu či tabletu.

S „obědovými kartami“ má společnost Edenred, bohaté zkušenosti ze čtyř evropských zemí (Francie, Belgie, Slovenska a Polska). Ticket Restaurant Card používají rovněž zaměstnanci v celé latinské Americe.

Společnost Edenred má nyní poptávku po kartách zejména z větších měst. „Nadále ale zachováme a budeme rozvíjet i klasické papírové stravenky, které jsou velmi oblíbené,“ doplnil Martin Bulíř, generální ředitel Edenred.


Čtěte také: Digitální peněženka V.me by Visa má být od příštího roku také v Česku


Autor: Petr Novotný, Strategie

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web