Ve Zlíně začal mezinárodní festival reklamy Duhová kulička

Ve Zlíně dnes odstartoval mezinárodní festival reklamy Duhová kulička. Těm nejkreativnějším reklamám odborné poroty udělí ocenění. Letos budou vybírat z 220 přihlášených prací, Mluvčí projektu Jindřich Benko také řekl, že kromě toho se do soutěže mladých kreativců do 26 let - Young Marbles České spořitelny, přihlásilo 12 návrhů či hotových počinů.

Cena zlínského reklamního festivalu Duhová kulička
30.5.2011 15:16   |  

Letos poprvé je soutěž otevřena dílům ze všech zemí visegrádské čtyřky, tedy z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. „Většina přihlášených prací pochází z České republiky a Slovenska. Jen malá část pak ze zahraničí,“ poznamenal Benko.

Ve Zlíně dnes zasedly dvě poroty složené z odborníků na marketingové komunikace. „Je nám ctí, že pozvání přijaly takové kapacity, jakými jsou například Thomas Schmid z rakouské agentury Friendly Fire nebo Miroslav Pomikal z Young & Rubicam Praha,“ řekla manažerka festivalu Nela Fišerová.

Porozumět českému kontextu

Úkolem obou porot je posoudit reklamy přihlášené do devíti kategorií hlavní soutěže. Posuzovat budou například kreativní zpracování, dopad na příjemce, originalitu. „Pro zahraniční členy poroty je někdy složité porozumět českému pozadí v reklamě,“ svěřila se Agata Malkowska z polského časopisu Marketing & Media. „Čeští kolegové mi ale rádi všechno vysvětlí, dozvěděla jsem se tak například báji o Krokových dcerách,“ poznamenala zahraniční porotkyně.

Oceněné reklamy budou známy v úterý v 19:00 v Kongresovém centru Zlín. Duhová kulička se letos koná podeváté. Od svého počátku je součástí doprovodného programu Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Ten ve Zlíně začal v neděli a potrvá celý týden.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web