Výdaje do videoreklamy na webech v únoru vzrostly na 77,5 milionu

Výdaje do videoreklamy na internetu v únoru vzrostly proti lednu o 12 procent na 77,5 milionu korun. Na celkových výdajích do bannerové reklamy se video inzerce podílela 17,5 procenta. Údaje vychází z projektu AdMonitoring, který pro Sdružení pro internetový rozvoj zajišťuje společnost Nielsen Admosphere.

Ilustrační foto
24.3.2016 11:24   |  

Nejvíce z inzerce na video serverech získal Seznam, který inkasoval 31,4 milionu korun, následuje provozovatel Novy CET 21 s 22 miliony korun a prima se zhruba 15 miliony korun. V únoru využili zadavatelé internetové bannerové reklamy inzertní prostor v celkové ceníkové hodnotě 444 milionů korun, což představuje meziměsíční nárůst o pět procent. Největším zadavatelem byl provozovatel pracovních webů LMC.

Největší díl z reklamních investic inkasoval Seznam.cz, který získal celkem 160,3 milionu korun. Následuje vydavatelství Economia s 68,1 milionu a třetí je Mafra, která celkem dostala 49,2 milionu korun. Největší meziměsíční nárůst zaznamenala FTV Prima, když zvýšila příjmy z internetové display inzerce o 75 procent na 20,5 milionu korun. Letos výdaje do internetové inzerce porostou o 11 procent na 16,7 miliardy korun, loni to bylo 15 miliard korun.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web