Vydavatel Blesku částečně zpoplatní web, horentní příjmy ale nečeká

Společnost Czech News Center, vydavatel deníků Blesk, Aha a dalších titulů počítá s částečným zpoplatněním obsahu na webu. Podle ředitelky Libuše Šmuclerové firma nepůjde cestou většinového uzavření webu, k čemuž nedávno přistoupila Economia u Hospodářských novin, ale vybere si konkrétní části.

Reprofoto webu Blesk.cz
5.11.2014 10:41   |  

„Se zavřením některého obsahu počítáme,“ řekla Šmuclerová na konferenci Forum Media. Konkrétní termín spuštění platební brány nezmínila, pouze uvedla, že vydavatelství zvolí pomalejší cestu, kdy bude volit konkrétní rubriky, článek nebo fotogalerie. Od zpoplatnění společnost neočekává závratné příjmy, důležité podle Šmuclerové bude zvolit správnou cílovou skupinu.

Roman Latuske, generální ředitel Economie, která ke zpoplatnění webu Hospodářských novin přistoupila letos v září, zveřejnil některé dílčí výsledky. Nových platících čtenářů, kteří si objednali digitální předplatné nebo rozšířili dosavadní printové, je podle něj od října 3800, celkem tak vydavatelství má 8200 čtenářů digitálního obsahu Hospodářských novin.

Blesk dodá i plyn

Šéfka Czech News Center uvedla, že společnost počítá s dalším rozšířením značky Blesk do nemediálních aktivit. Po operátoru Blesk Mobil, který má stovky tisíc zákazníků, a nedávném spuštění dobíjecí karty Blesk Peněženka, v příštím týdnu spustí další produkt Blesk Energie, který bude nabízet prodej elektřiny a plynu.

O chystaných aktivitách promluvil i šéf Economie, která se v příštím roce chce zaměřit na větší rozvoj videoobsahu. „Do videobsahu jsme vstoupili relativně pozdě,“ přiznal Latuske, který je v čele firmy od letošního září. Zvýšení příjmů z videoreklamy by v prvním čtvrtletí příštího roku měly začít přinášet nové tituly, vedle stávající internetové televize DVTV. Tu od letoška pro Economii tvoří tým bývalých redaktorů České televize.

Mediální společnosti do budoucna nevylučují další vlastnické přesuny. Předseda představenstva Mafry Štěpán Košík uvedl, že Agrofert dál sleduje takzvaný akviziční potenciál. „Sledujeme co se na trhu odehrává,“ řekl bez bližších podrobností. První rok po vlastnické změně podle něj byl důležitý především z hlediska zvýšení efektivity.


Čtěte také:

Deník Insider končí

Economia se od července sloučí s Centrum Holdings a Respekt Publishing

Economia zpoplatní svůj web, značku ihned.cz opustí

Czech News Center dokončila fúzi s mateřským holdingem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web