David Voverka – zavedení značky

8.11.2007 12:53   |  

Messenger Service bratrů Davida a Aleše Voverkových byla první firmou, která začala v roce 1991 působit v oblasti kurýrních služeb a dodnes si v tomto oboru udržela vedoucí roli. V červnu 1991 se začaly prohánět po Praze postavy s výraznými černožlutými batohy, v nichž se skrývaly zásilky a dokumenty s nutností rychlého doručení. „Černou a žlutou barvu jsme zvolili hlavně z bezpečnostního hlediska, ale brzy se osvědčila i jako výrazný identifikační prvek naší společnosti,“ říká dnes David Voverka, nominovaný za úspěšné zavedení nové lokální značky i nové služby na trhu.

Oba bratry inspirovaly zejména německé kurýrní firmy. Při hledání názvu společnosti padlo několik návrhů, nakonec vyhrál Messenger. Předpokládali totiž, že prvními zákazníky budou především zahraniční společnosti anebo cizinci v českých firmách, protože v západní Evropě patřily podobné služby mezi běžný standard. Toto očekávání se také potvrdilo. Během několika let se slovo messenger stalo takřka obecným označením kurýrních služeb. První konkurenční firma – Expres Parcel System (EPS) – se na trhu objevila v roce 1992. V roce 1997 vznikla společnost Sprinter. Podle týdeníku Euro zůstává největší společností na přepravu zásilek Messenger Service následovaná Sprinterem.

Ve vedení firmy stojí nadále oba bratři, takže by se dalo mluvit o úspěšném rodinném podniku. „Pravda je, že jsme před nějakou dobou dělali anketu mezi našimi zaměstnanci, co se jim u nás líbí a co ne, a z odpovědí poměrně silně vyplynulo, že jsme pro ně firmou s rodinnou atmosférou,“ podotýká Voverka.

Jaroslav Krupka

Autor:

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web