Jak budou vypadat média za pět let?

Dva měsíce před koncem světa se v prostorách Divadla Archa konal 7. ročník konference Czech Internet Forum pořádané serverem Lupa.cz. Stejně jako předchozí ročníky byl zaměřen na bilanci nejzajímavějších událostí posledního roku z oblasti médií, marketingu a internetového byznysu.

Podle Jána Simkaniče z Internet Info do roku 2018 přežijí čtyři deníky
23.11.2012 11:56   |  

Ve dvou sálech se v průběhu dne vystřídalo celkem 32 řečníků. Konferenci zahajoval a úvodní slovo měl Ján Simkanič, ředitel společnosti Internet Info. Představil výhled české mediální scény do roku 2018: Televize Nova už nebude jedničkou na trhu a možná přestane být součástí CME. Na trhu zůstanou pouze čtyři tištěné deníky: Blesk, Právo, Dnes a Deníky. Ekonomické zpravodajství bude pouze online. Hlavním zdrojem informací se stane Twitter.


Čtěte také:

Program Pětky stojí na zábavě a celebritách

Prima má licenci na dokumentární Zoom


Miroslav Motejlek, ekonomický novinář a vydavatel placeného serveru Motejlek.com, nastínil, kdo stojí za největšími internetovými hráči a kdo by chtěl česká média ovládnout. Jak se nepříznivý vývoj ekonomiky podepisuje na trhu investic, popsal Jan Řehák z OMD Czech Republic.

O tom, jak fungují české celebrity v reklamě, hovořil jeden z nejslavnějších českých marketérů Martin Jaroš z T-Mobile Czech Republic. David Špinar (H1.cz) zase představil pět výzev dnešního výkonnostního marketingu. Téměř 400 účastníků konference si mohlo vyslechnout i přednášky Michala Heisiga (Seznam.cz), Roberta Záruby (Česká televize), Olgy Biernátové (Univerzita Tomáše Bati), Miloše Čermáka (Next Big), Petra Šimůnka (Forbes), Rostislava Kocmana (mBank) a dalších.


Foto: Internet Info

Autor: Renata Fiedlerová

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web